• PR Boutique

Výběr školy už v bilingvních rodinách nemusí být dilema. V Praze otevřela Two Hour School.

Dnes je už i v Čechách poměrně běžné, že každý z rodičů dítěte pochází z jiné země. Často se jedná o zemi anglicky mluvící nebo je z jiného důvodu angličtina jedním z jazyků, který rodina doma používá. Taková rodina vždy stojí před rozhodnutím, zda své dítě pošle studovat do české nebo do anglicko-jazyčné školy, kterých úspěšně funguje, zejména v Praze, již hezká řádka. Volba často, alespoň v raném dětství, padne na školu českou, ať už z důvodu snahy o zapojení dítěte do místního kolektivu, zdokonalení češtiny nebo zkrátka proto, že anglické školy jsou stále výraznou investicí. Právě pro tyto děti je určena pražská Two Hour School.


Tento jedinečný vzdělávací program pro anglicky mluvící děti navštěvující české školy je novinkou na našem trhu. Jeho cílem je ve dvou odpoledních hodinách dvakrát týdně dítěti zábavnou formou zprostředkovat výuku v angličtině a nechat ho nahlédnout do anglického způsobu výuky, což mu otevře možnosti ke studiu na anglické či mezinárodní škole v budoucnu.


Two Hour School založili dva anglicky mluvící učitelé žijící v Praze, Brit Jon a Američan Ben. Jon si vzal za ženu Češku a Benova manželka pochází z Francie. Doma však obě rodiny mluví převážně anglicky.


“S Benem jsme v uplynulých letech oba řešili dilema, jak vybrat školu pro naše děti. Jako pro učitele to pro nás bylo obzvláště důležité téma. Zjistili jsme, že ho však řeší mnoho nám podobných rodin. Tak začala vznikat myšlenka na založení Two Hour School - programu, který by za zlomek ceny studia na mezinárodní škole dětem poskytnul britský doplněk k jejich českému vzdělávání.”, vysvětlil Jon Ogden, jeden ze zakladatelů Two Hour School.


Děti v Two Hour School využívají své vědomosti získané v české škole, ale činí tak v angličtině a podle anglických národních osnov. Ty podporují integrovaný proces myšlení a tematicky zahrnují humanitní vědy, přírodní vědy a matematiku. Protože je výuka založena na principech spolupráce a praktičnosti, děti kromě slovní zásoby a vyjadřování rozvíjí také své schopnosti společenské interakce. Navíc jsou při výuce fyzicky aktivní a nejedná se tedy o delší čas strávený ve školních lavicích.


Výuka programu Two Hour School probíhá ve dvou skupinách rozdělených podle věku dětí na 6 - 9 a 9 - 12 let. Kurzy je možné navštěvovat v učebnách na Praze 2 v Londýnské 34 nebo v ulici Žukovského 6 na Praze 6. Cena za měsíc (16 vyučovacích hodin) je 6000 Kč. Přihlašování do kurzů je nyní zahájeno.


Pro více informací o Two Hour School navštivte www.two-hour-school.cz.

4 zobrazení