• PR Boutique

The Greatest Show se vrací ve vylepšeném kabátě! Druhou sezónu uvede Divadlo na Vinohradech


Oblíbená koncertní show s hudbou z filmu “Největší showman” umělecké agentury JP & People našla nový domov. Po úspěšné první sezóně v pražské Hybernii se “The Greatest Show” s podtitulkem “Reincarnation” stěhuje na prkna Divadla na Vinohradech. Premiéra koncertu, který projde několika změnami, se uskuteční v neděli 3. května 2020.


Divadlo na Vinohradech svým vzhledem nápadně připomíná divadlo v původním Barnumově americkém muzeu a celá show se tak dostává do autentičtějšího prostředí. Kompletní autenticita zážitku bude nově podpořena i doprovodnými programy mimo jeviště. Takzvané “Imaginárium” pozve diváky do světa dobového amerického cirkusu, ve kterém nebude chybět cukrová vata, popcorn, vykládání tarotových karet, tombola a další atrakce. Tematická výstava dobových vizuálů “P.T. Barnum: The legends begins...” potom návštěvníky divadla seznámí blíže s osobností a příběhem slavného principála a marketéra, na jehož motivy byl původní film natočen.Samotný koncert projde drobnými úpravami, aby se lépe zabydlel na nové scéně, a nově nabídne i plně anglická představení pro zahraniční publikum. Vylepšený bude nejen kabát představitele hlavní role slavného marketéra a principála P.T. Barnuma, v níž alternuje držitel ceny Thálie Jan Kříž s Martinem Šemíkem. Nové kostýmy od Romana Šolce získají také Lettie (Andrea Holá), Jenny Lind (Iva Marešová), James Bailey (Martin Růža) a chůdař Miguel Dytrych. Dále na pódiu uvidíme například Petru Vojtkovou v roli Charity nebo Filipa Antonia v roli mladého Barnuma. Netradiční rytmickou posilou jsou jim Tokhi & The Groove Army a temperamentní dechovka Lovesong Orchestra s kapelníkem Tomášem Průšou se opět postará o originální úvod.


Jiří Peter, režisér The Greatest Show a ředitel agentury JP & People, řekl:

“Když jsem v Divadle na Vinohradech pustil hudbu z filmu a rozhlédnul se kolem, bylo mi jasné, že tohle je pro The Greatest Show ta správná volba. Chystáme se navíc program obohatit o další aktivity, takže i ti, kteří se přijdou podívat na show podruhé, se mohou těšit na nové zážitky!”


V rámci projektu “Dreams by JP” bude The Greatest Show na konci každého představení nadále plnit sny divákům, kteří mohou již nyní psát svá přání na emailovou adresu production@jiripeter.com. V minulosti na jevišti proběhla například žádost o ruku, duet handicapované Kačky s představitelem Barnuma, vystoupení malých mažoretek z Prahy nebo dojemné poděkování mamince adoptovaného Michala Hájka.


Koncert “The Greatest Show - Reincarnation” je poskládaný z oscarových písní dua Pasek & Paul, jako jsou “A Million Dreams” nebo “This Is Me”, které zazní v originálních anglických verzích. V Divadle na Vinohradech ho bude možné shlédnout 3.5., 27.6., 6.9. a 8.11. vždy od 15:00 a od 20:00. Odpolední představení budou provázena českým vypravěčem a ta večerní budou plně anglickojazyčná. Vstupenky v ceně 990 - 1560 Kč jsou již nyní v prodeji v síti Ticketmaster s tím, že cena je nejnižší pří nákupu vstupenek s předstihem.


V nabídce Ticketmasteru lze také pořídit balíček “Meal Deal”, který zahrnuje kredit na oběd či večeři v přilehlých partnerských restauracích různých kategorií, nebo speciální vstupenku “Experience by JP”, v rámci níž diváka Jiří Peter osobně vezme do zákulisí a provede ho vznikem celé show. VIP vstupenky “JP Royal Bed” do loží s obsluhou a welcome drinkem budou taktéž k dispozici v nabídce Ticketmasteru. V připraveném obchůdku “The Greatest Boutique” si fanoušci budou dále moci zakoupit různé balíčky suvenýrů nebo třeba možnost pořízení fotografie s účinkujícími.

6 zobrazení