• PR Boutique

Pražský concept store Orel & Friends podporuje české řemeslníky.

Aktualizováno: 22. 5. 2020

V prodejně nově seženete i originální kousky modrotisku.


Pražský concept store Orel & Friends, který se nachází v Nerudově ulici, s potěšením oznamuje, že po vládou nařízené pauze opět zahájil provoz. Se znovuotevřením navíc nově uvedl do prodeje modrotisk. Vzory ubrusů vytvořených touto tradiční technikou zapsanou na seznamu dědictví UNESCO jsou navrženy speciálně pro Orel & Friends, který je tak jejich výhradním prodejcem.


Obchod Orel & Friends nabízí široký sortiment českých výrobků, při jehož výběru si zakládá na originalitě a tradici skloubenou s moderním pojetím. Při koupi dárku či doplňku do domácnosti je zákazník vždy seznámen s jeho původem a s příběhem řemeslníka či umělce, který jej vytvořil. V nabídce tak lze najít například ručně malovanou chodskou keramiku od paní Korečkové, která je jednou z posledních žijících umělkyň v této oblasti, originální lampy z ateliéru rodiny Kasalý i autorské velkoformátové fotografie českých turistických značek z projektu samotného majitele obchodu.


„Ačkoliv jsme hned v prvním roce provozu zažili díky šíření koronavirové nákazy komplikace, otevíráme nyní znovu a s ještě větší motivací. Veškerý náš sortiment pochází od místních řemeslníků a jsme rádi, že svou činností můžeme v této nelehké době české umění a řemeslo podpořit. Mě osobně navíc moc baví vybírat náš sortiment i to, že se na tvorbě některých kousků mohu sám podílet. To je i případ Strážnického modrotisku, který nám v obchodě dělá velikou radost.”, dodal zakladatel a majitel concept storu Orel & Friends, Stéphane Corbet, který se z rodné Francie přestěhoval do Prahy v roce 2002.


Modrotisková dílna ve Strážnici byla založena v roce 1906 a tradiční textilní technika modrotisku se v ní předává z generace na generaci. V roce 2018 byl modrotisk zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Stéphane Corbet tvoří ve spolupráci se strážnickou dílnou v neotřelém modernějším pojetí modrotiskové výrobky, které jsou k dostání výhradně v prodejně Orel & Friends.


Prodejna Orel & Friends se nachází v Nerudově 6 na pražské Malé straně a v současné době má otevřeno od středy do neděle od 11 do 17 hodin. Nabízí pestrou škálu českých řemeslných výrobků, mezi nimž kromě speciálně navržených modrotiskových ubrusů naleznete keramiku, dřevěné hračky, šperky, plakáty, tašky, vánoční ozdoby, dřevěné mísy, kožené knihy, deníky a mnoho dalšího.


Pro více informací o prodejně Orel & Friends, jejím sortimentu a aktuální otevírací době navštivte www.orelandfriends.cz.


10 zobrazení