BaraBrick3.jpg
WhatIdo_edited.png
Tvorba obsahu

Vytvářím marketingové a PR texty v češtině a angličtině. Napíši pro Vás tiskové zprávy a články do médií, brožury a další propagační materiály, příspěvky pro sociální sítě a do blogů, newslettery i celý obsah webových stránek. To vše v případě potřeby ve spolupráci s Vaším grafikem, webdesignerem, SEO specialistou či jiným členem týmu tak, aby konečná podoba textu odpovídala požadovanému výsledku.

Překlady CZ/EN

Věnuji se zejména překladu webových stránek a PR a marketingových textů. Na všech takových textech pracuji v tandemu s rodilým mluvčím angličtiny. Snažím se skutečně pochopit význam textu, jeho styl znění i cílovou skupinu čtenářů. Výsledný text v češtině i angličtině je vždy ve kvalitě rodilého mluvčího a není třeba dalších korektur.

Osobní psaná komunikace

Trápíte se nad emailem pro důležitého klienta už hodiny a stále Vám to nějak nezní správně?  Možná potřebujete vyřešit ošemetnou situaci a nenacházíte vhodná slova. Nebo třeba ve své pozici nemáte vždy čas či trpělivost pohrávat si se slovními formulacemi. Soustřeďte se na rozvoj svého podnikání a slova nechte na mně.

 

Potřebujete text adresovat anglicky mluvícímu příjemci a obáváte se jazykových nuancí, které mohou pokřivit jeho znění? Ačkoliv se o podobných službách moc nemluví, často klientům pomáhám vyřešit právě takové komunikační problémy. Spolupráce je samozřejmě zcela diskrétní.

Jak bude spolupráce probíhat?

1)  Vy a Váš projekt

Nejdříve se budu chtít dozvědět něco o Vás. Povíte mi o svém projektu, firmě či komunikační výzvě. Potřebuji totiž poznat, jakým směrem se ubírají Vaše myšlenky, abych je mohla přetvořit ve správná slova.

2)  Cílová skupina

Zamyslíme se společně nad Vaší cílovou skupinu a vyprofilujeme si modelového čtenáře textů, na nichž spolu budeme pracovat.   Důležitá pro nás budou nejen základní kritéria geografická a demografická, ale i celkový životní styl, zájmy a osobnostní charakteristiky takového čtenáře. 

3)  Tón komunikace

Pokud Vaše firma již má stanovený tón komunikace, musím se s ním seznámit a zapracovat ho do komunikační strategie. Není-li tomu zatím tak, určíme si společně vhodný styl, jakým byste svůj produkt nebo značku měli či chtěli ke své cílové skupině komunikovat. 

4)  Komunikační kanály

Způsob komunikace se bude lišit v návaznosti na platformu či komunikační kanál. Probereme tedy i to, jakou cestou efektivně oslovíte Vaši cílovou skupinu a jak si udržet konzistentní tón komunikace napříč různými kanály.

5)  Zpětná vazba, úpravy a konečné schválení

Při tvorbě každého textu spolu budeme v kontaktu a budeme si vzájemně poskytovat průběžnou zpětnou vazbu na naši společnou práci. Na základě této komunikace proběhne jedna či více fází úprav textu tak, abyste s finální verzí byli zcela spokojeni.

INaším společným hlavním cílem bude co nejefektivnější zásah Vaší cílovky.  Mým osobním cílem je pak vyvolat ve Vás mými texty pocit “Tak přesně tohle jsem chtěl říct.” 

smajlik.gif
 
 
Aboutme_edited.png

Jsem Bára a PR Boutique je můj projekt ve stylu butikové public relations agentury. Svět i zákazník se neustále vyvíjí a klasická média k dosažení reálných konverzí již nestačí. Proto se i má práce od tradičního PR čím dál více odklání směrem ke copywritingu a tvorbě obsahu pro offline i online marketing.

Práce v oblasti PR a marketingu pro české i mezinárodní klienty z nejrůznějších oborů mi dala téměř 10 let cenných zkušeností. Ty dnes považuji za velkou výhodu při práci na textech, jelikož díky nim dovedu vnímat celou komunikační kampaň v souvislostech. Vím, co obnáší organizace eventů, realizace outdoorové reklamy i jak komunikovat s médii a s klienty.

Bara kontakt photo_edited.png

Mám vystudovanou pražskou VŠE, obor Arts Management, Žurnalistika a PR.  Jako student jsem si zkusila nespočet brigád, od manuálních i administrativních prací přes asistenci při filmování, management kapel, výuku konverzační angličtiny až po koordinaci společenských akcí. Na 3 měsíce jsem si také odskočila do USA. Celý svůj dospělý život se pracovně i osobně pohybuji v anglicky mluvící komunitě expatů.

 
barawindow.jpg
Contact_edited.png

Pro bližší informace a individuální nabídku mi napište na email bara@prboutique.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.